V obci Libčeves žije trvale asi 500 obyvatel, s přilehlými obcemi celkem 850 obyvatel. Obec má historické jádro i novou moderní zástavbu.

Celá obec je plynofikována a vybavena základními inženýrskými sítěmi. Dopravní spojení je zajištěno autobusy a vlakem. Libčeves leží na rozhraní tří okresů a je spádovou obcí se základní školou 1.- 4. ročník, mateřskou školou, obvodním a dětským lékařem, poštou, 2 hospodami, 4 obchody s potravinami, 1 obchodem s textilním zbožím a obuví. Do přilehlých obcí zajiždí pojízdné prodejny s potravinami a masem. Také obslužnost občanů je dobře zajištěna. Pracuje zde klempíř a pokrývač, instalatér, dvě truhlářské dílny,opravárenské středisko aut a traktorů, Benzina, soukromá čerpací stanice, kovodílna se soustružníkem, útulek pro psy, zedníci a obkladači.

Území našich obcí je většinou využíváno zemědělsky, občané pracují na svých statcích. Pěstuje se zde hlavně ovoce a i zemědělské produkty jako obilí, řepa, brambory, kukuřice. Mnozí dojíždějí do okolních měst za prací. Za kulturním vyžitím jezdí občané do okresního města, ženy chodí pravidelně cvičit. V obcích pořádají spolky plesy, taneční zábavy, sportovní odpoledne, dětské dny, myslivecké odpoledne, rybářské závody. V obci je soukromý rybník, kde vlastník pěstuje různé druhy ryb k rekreačnímu rybolovu. Aktivně pracují spolky jako např. SK AC Libčeves - fotbalový klub žákovský a pro dospělé, dvě myslivecká sdružení, svaz dobrovolných hasičů, který má také žákovské družstvo, klub ultralehkého létání. Každý rok se pořádá první neděli v září pouť s kulturním a sportovním programem.

Obec má vlastní matriku a obřadní síň, knihovnu s internetovým střediskem, školou obnovy venkova založenou v roce 1997. V roce 1998 škola obnovy venkova organizovala celorepublikovou konferenci ZEAM za přítomnosti zahraničních účastníků z Anglie, SRN, PLR, Estonska a Finska. V roce 2002 se v Libčevsi konala konference Dialog o evropské budoucnosti venkova za účasti prezidenta republiky Václava Havla. Od roku 2001 obec vlastní svůj prapor a znak. Obec Libčeves je od roku 1999 členem sdružení obcí Integro.

 

» www.libceves.cz - stránky obce

Po stopách cisterciáků z Krušnohoří k obnoveným vinicím Českého středohoří

po stopach cisterciaku brozura cisterciak letak touristische broschure projekt

Kontakt

INTEGRO, Západ Českého středohoří-Poohří

Komenského náměstí 17

411 15 Třebívlice

Tel.: +420 416 596 169

Fax: +420 416 596 095

webové stránky: www.integro.cz

e-mail: integro@integro.cz